You are viewing a preview version of this site. The live site https://jewishatlanta.org has been archived on FedWeb.
Chair: Joel Marks |
|
|
Vice Chair: Mark Silberman |
|
|
Secretary: Lori Kagan Schwarz |
|
|
Treasurer: Stan Sunshine |
|
|
Past Board Chair: Gerry Benjamin |
|
|
Past Board Chair: Howard Feinsand |
|
|
Campaign Chair: Mark Silberman |
|
|
Atlanta Jewish Foundation: Eydie Koonin |
|
|
Community Impact Chair: Lewis Shubin |
|
|
FRC Chair: David Herskovits |
|
|
Marketing Chair: Michael Wien |
|
|
Women's Philanthropy President: Beth Arogeti |
|
|
Under 40 Chair: Amy Knopf |
|
|
Chair Nominee: Woody Alpern Chair Nominee: Matt Bronfman |
|
|
Chair Nominee: Beth Brown |
|
|
Chair Nominee: Steven Cadranel |
|
|
Chair Nominee: Ina Enoch Chair Nominee: Lisa Galanti-Rabinowitz |
|
|
Chair Nominee: Michael Kogon |
|
|
Chair Nominee: Rob Leven Chair Nominee: Mark Satisky |
|
|
Chair Nominee: Nancy Weissmann |
|
|
Chair Nominee: Helen Zalik |
|
|
*Women's Campaign Chair: Stephanie Abes |
*Campaign Vice Chair: Joanne Birnbrey |
*General Counsel: Ted Blum *Atlanta Jewish Foundation Vice Chair: Howard Katz |
*Denotes non-voting member |
Eliot Arnovitz |
Robert Arogeti |
Jack Balser |
Gerry Benjamin |
Henry Birnbrey |
Arthur M. Blank |
Lois Blonder |
S. Perry Brickman |
Carol Z. Cooper |
Jay M. Davis |
Howard Feinsand |
Larry Frank |
Lois E. Frank |
Jack I. Freedman |
Elaine Gruenhut |
Jack N. Halpern |
Gerald D. Horowitz |
Fred N. Katz |
Martin Kogon |
David L. Kuniansky |
Noah Levine |
Mark J. Lichtenstein |
Bernard Marcus |
David N. Minkin |
Arnold B. Rubenstein |
Arthur Jay Schwartz |
Linda Selig |
S. Stephen Selig III |
Marilyn Shubin |
Harriett Zimmerman |
Trustees-at-Large: Lauren Abes |
|
Trustees-at-Large: Ronnie Agami |
|
Trustees-at-Large: Amy Arogeti |
|
Trustees-at-Large: Liann Baron |
|
Trustees-at-Large: Billy Bauman |
|
Trustees-at-Large: Vicki Benjamin |
|
Trustees-at-Large: David Birnbrey |
|
Trustees-at-Large: Stephanie Covall |
|
Trustees-at-Large: Leah Davis Trustees-at-large: Greg Eisenman |
|
Trustees-at-Large: Jonathan Epstein |
|
Trustees-at-Large: Renee Evans |
|
Trustees-at-Large: Elissa Fladell |
|
Trustees-at-Large: Viki Freeman Trustees-at-Large: Rabbi Benyomin Friedman |
|
Trustees-at-Large: Shel Friedman |
|
Trustees-at-Large: Hilary Goldberg |
|
Trustees-at-Large: Lisa Greenberg |
|
Trustees-at-Large: Benjamin Halpern |
|
Trustees-at-Large: Paul Heller |
|
Trustees-at-Large: Erica Katz |
|
Trustees-at-Large: Jeffrey Kess |
|
Trustees-at-Large: Ron Kirschner |
|
Trustees-at-Large: Dee Kline |
|
Trustees-at-Large: Kimberly Kopelman |
|
Trustees-at-Large: Mark Kopkin |
|
Trustees-at-Large: Craig Kornblum |
|
Trustees-at-Large: Debbie Kuniansky |
|
Trustees-at-Large: Davi Kutner |
|
Trustees-at-Large: Debbie Levinson |
|
Trustees-at-Large: Billy Medof |
|
Trustees-at-Large: Susan Newman |
|
Trustees-at-Large: Beth Paradies Trustees-at-large: Tammi Parker |
|
Trustees-at-Large: Steve Pepper |
|
Trustees-at-Large: Michael Plasker |
|
Trustees-at-Large: Lynn Redd |
|
Trustees-at-Large: Ruth Rosenberg |
|
Trustees-at-Large: Samantha Schoenbaum |
|
Trustees-at-Large: Ted Schwartz |
|
Trustees-at-Large: Cathy Selig |
|
Trustees-at-Large: Karen Senft |
|
Trustees-at-Large: Jason Sheffield Trustees-at-Large: Carly Siegel |
|
Trustees-at-Large: Linda Silberman |
|
Trustees-at-Large: Michelle Simon |
|
Trustees-at-Large: David Skid |
|
Trustees-at-Large: Jodie Sobel |
|
Trustees-at-Large: Alana Sonenshine |
|
Trustees-at-Large: Tamar Stern |
|
Trustees-at-Large: Kimberly Swartz |
|
Trustees-at-Large: Arin Tritt |
|
Trustees-at-Large: Jordan Tritt |
|
Trustees-at-Large: Garrett Van De Grift |
|
Trustees-at-Large: Ula Zusman |
Special Trustees - Chair Des: Seth Bernstein Special Trustees - Chair Des: Rebecca Hoelting-Short |
|
Special Trustees - Chair Des: Marcy Kalnitz |
|
Special Trustees - Chair Des: Lois Kuniansky |
|
Special Trustees - Chair Des: Bruce Weinstein Special Trustees - Chair Des: Dov Wilker Special Trustees - Chair Des: Amy Zeide |
Audit Committee: David Herskovitz Vice Chair Atlanta Jewish Foundation: Howard Katz |
Vice Chair Campaign Cabinet: Joanne Birnbrey |
Chair of Women's Campaign: Stephanie Abes |
Immediate Past Campaign Chair: Betty Sunshine Immediate Past Women Phil President: Carolyn Oppenheimer |
Immediate Past Under 40 Chair: Avery Kastin |
Immediate Past FRC Chair: Belinda Morris Legal Counsel: Ted Blum |
Rabbi Peter Berg |
Rabbi Joshua Heller Rabbi Russ Shulkes Rabbi Alexandra Shuval-Weiner |
The Alfred and Adele Davis Academy- Jon Leven |
Atlanta Jewish Academy- Danny Frankel |
The Epstein School - Darrin Friedrich |
Hillels of Georgia- Michael Coles |
Jewish Family & Career Services- John Perlman |
The Breman Jewish Heritage Museum- Craig Frankel |
Jewish Home Life Communities- Steve Merlin |
Marcus Jewish Community Center of Atlanta- Joel Arogeti |
Temima, The Richard and Jean Katz High School for Girls – Shulamith Klein & Diana Cohen |
Torah Day School of Atlanta- Sara Robbins The Felicia Penzell Weber Jewish Community High School - Michael Karlin |